terminal gazowy

Bezpieczeństwo – głównym celem podczas pracy w terminalach

Może się to wydawać oczywiste, ale nie jest to łatwe zadanie, szczególnie w dużych firmach z globalną organizacją i wieloma liniami biznesowymi. Poprawa bezpieczeństwa pracy w terminalach różnego rodzaju wymaga zmiany kultury, nowych rozwiązań technicznych i standaryzacji w całej branży. Bezpieczeństwo przede wszystkim – to zwrot powszechnie znany w prawie każdej dziedzinie przemysłu. Ale co to oznacza w praktyce, jeśli chodzi o terminal morski czy gazowy?

Dla większości z nas bezpieczeństwo oznacza po prostu, że po całym dniu pracy każdy może wrócić do domu, do swoich rodzin i przyjaciół. Podstawowym wyzwaniem w zakresie bezpieczeństwa w branży, w której są terminale – w zakresie obsługi kontenerów z niebezpiecznym ładunkiem – jest to, że wypadki, które czasem się zdarzają, mogą być bardzo poważne z powodu ciężkiego sprzętu i dużych obciążeń. Typowe incydenty obejmują również urazy rąk, a także ślizganie się na powierzchniach tłustych lub podczas wchodzenia do lub wychodzenia z urządzeń do przeładunku kontenerów.

Terminal gazowy i inne – jak poprawić bezpieczeństwo?

Pierwszym krokiem w poprawie bezpieczeństwa pracy jest regularny pomiar. Może się to wydawać oczywiste, ale nie jest to łatwe zadanie, szczególnie w dużych firmach z globalną organizacją i wieloma liniami biznesowymi. Po zapoznaniu się z aktualną sytuacją, drugim krokiem jest określenie poziomu docelowego i stworzenie kultury firmy, którą następnie należy osiągnąć i utrzymać.

Przykładowym celem w zakresie bezpieczeństwa pracowników może być maksymalnie pięć wypadków na 1 000 000 godzin pracy, co jest odpowiednim poziomem dla profesjonalnej firmy, takiej jak te globalne. Osobisty cel każdego pracownika to oczywiście zero, ale niestety niektóre wypadki zdarzają się co jakiś czas w dużej firmie, ale i w małych.

Co oznacza wskaźnik wypadków pięciu incydentów na 1 000 000 godzin pracy? W liczbach oznacza to jeden wypadek rocznie na każde 600 pracowników. W praktyce oznacza to, że jeśli operacje w terenie zostaną wykonane prawidłowo, można trafić na więcej wypadków w biurze niż na placu kontenerowym. Paradoksalnie, definiując docelowe wskaźniki wypadków dla Twojej firmy, chcesz osiągnąć cel, który jest wymagający – ale nie za mały.

Sprawdź terminal morski Onico na Onico-gas.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *