stol-parkowy

Stoły parkowe – Park nie musi być pusty

W dzisiejszych czasach, kiedy poziom urbanizacji w wielu krajach jest naprawdę wysoki wszyscy ci, którzy mieszkają w miastach swoje wolne chwile chcą spędzać na swojej działce na wsi. Jak wiemy nie każdy ma taki przywilej. Dlatego wiele osób wybiera park jako miejsce, gdzie może się odprężyć i po oddychać lepszym powietrzem, niż jest w centrum miasta.

Szczególnie ostatnio, gdy poziom zanieczyszczeń i smog w wielu krajach jest wysoko ponad normę. Niestety w wieku parkach nie ma warunków na to, aby mogły przychodzić tam rodziny z dziećmi i spędzić miło czas. Większość parków stworzona jest tak, aby ludzie mogli sobie tam chodzić wąskimi ścieżkami lub biegać. W tym wypadku chciałbym, abyśmy wzięli sprawę w swoje ręce i postarali się w swoich miastach o stoły metalowe czy stoły parkowe, które razem z krzesłami stworzą warunki do przebywania w parku całymi rodzinami.

Druga sprawa to nieduże place zabaw, które również mogłyby się pojawić na terenach parku. Stoły miejskie możemy znaleźć w wieku miejscach, dlaczego więc nie postarać się o ławki? Według mnie jest to świetny pomysł, który przy odpowiedniej mobilizacji społeczeństwa ma szansę na powodzenie.

stół metalowy, parkowy

Oczywiście nie my będziemy za to płacić, lecz władze miasta, dla których taki wydatek jest kropką w morzu, a dla rodziców z dziećmi, którzy chcą spędzać wolne weekendy w parku idealnym rozwiązaniem. Wiemy jednak, że władze wielu miast nie są chętne na jakiekolwiek dodatkowe wydatki, dlatego tak bardzo ważne jest, aby w akcje w swoich miastach włączyło się bardzo dużo osób. Dodatkową sprawa jest fakt, że jeśli pomysł popiera jakaś osoba z gazety, która jest dziennikarką artykuł na ten temat na pewno pomoże. Równie dobrze, jeśli ktoś jest z radia i to nagłośni. Wszystko zależy od tego, ile osób się w to włączy i jak wiele o tym usłyszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *