vue 3d cuisine 08

Jak wybrać mieszkanie?

Czasem zdarza się tak, że zwyczajnie chcemy zmienić swoje miejsce zamieszkania. Wpływ ma na to wiele czynników, takich jak powiększenie się rodziny, czy polepszenie sytuacji finansowej. Przed wyborem jednak takiego mieszkania warto zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Samo znalezienie mieszkania, nie powinno być problemem.

Wystarczy tak naprawdę wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „mieszkania brynów” czy „mieszkania stabłowice” i wyskoczy nam wiele wyników wyszukiwania. Ponadto w gazetach można również spotkać się z ogłoszeniami takimi jak „mieszkania krowodrza„. Wybór mieszkania jednak jest bardzo trudną decyzją do podjęcia i nie należy podejmować decyzji zbyt pochopnie. Najpierw trzeba się zastanowić nad tym, czy będzie nas interesowało mieszkanie z rynku pierwotnego, czy z rynku wtórnego. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, nie podejmujemy ryzyka odnośnie jego zużycia technicznego. Jednak mieszkania takie są znacznie droższe. Jeżeli jednak zdecydujemy się na kupno mieszkania z rynku wtórnego, to wtedy trzeba zwrócić uwagę na stan takiego mieszkania i nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o to co widać na pierwszy rzut oka.

Balkon, Wohnhaus

Często właściciele celowo ukrywają wady mieszkania, aby zwyczajnie szybciej je sprzedać. Dlatego też bardzo ważne jest sprawdzenie poszczególnych instalacji, przed podjęciem decyzji o kupnie. Ponadto ważne jest również sprawdzenie stanu podług i ścian. Ponadto przy zakupie takiego mieszkania, bardzo ważne jest sprawdzenie jego księgi wieczystej. W niej są zapisywane wszystkie hipoteki ciążące na określonej nieruchomości. Warto pamiętać o tym, że zmiana właściciela nie ma żadnego wpływu na hipotekę. Ostatecznie więc kupując mieszkanie zadłużone hipotecznie przejmujemy wraz z nim długi. Przed kupnem mieszkania dlatego też warto sprawdzić to wszystko.

Ponadto bardzo ważne jest również sprawdzenie tego, czy na mieszkaniu nie występuje współwłasność, a mamy zgodę tylko jednego właściciela na kupno. Wtedy może okazać się, że kupimy tylko jakieś udziały w mieszkaniu a nie całość i wtedy będziemy zmuszeni do dzielenia go z obcą osobą. Warto również porównywać ze sobą ceny. Często jest tak, że mieszkania o podobnych cechach różnią się znacznie ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *