city-2262229_1280

Nieodłączne elementy infrastruktury każdego miasta

W krajobraz miast na stałe wpisały się słupy i tablice ogłoszeniowe. Wiele firm montuje na swoich budynkach gabloty ogłoszeniowe zewnętrzne, w których umieszcza się informacje dotyczące zakresu działalności firmy oraz jej danych kontaktowych. Niejednokrotnie w takich gablotach wywieszane są także ogłoszenia dotyczące możliwości zatrudnienia. Tablice ogłoszeniowe montowane są także przed urzędami i budynkami administracyjnymi.

Kolejnym elementem infrastruktury miejskiej są kosze metalowe rozmieszczone wzdłuż chodników. Dzięki nim mieszkańcy i osoby przyjezdne mają możliwość zachowania czystości w miejscach, po których się poruszają. Wiele miast rozmieszcza kosze dość gęsto, by zapobiec wyrzucaniu śmieci wprost na chodnik lub ulicę. Niestety nie wszyscy korzystają z koszy – mnóstwo osób mimo ich udostępnienia woli zostawiać śmieci w bramach lub na chodnikowych płytach. Takie zachowanie grozi wysokim mandatem karnym wystawionym przez funkcjonariuszy policji lub przez straż miejską.

Elementem ozdobnym wielu miast są także donice metalowe, w których zasadzone są kwiaty lub niewielkie drzewka doniczkowe przystosowane do hodowli na świeżym powietrzu. Niewątpliwie jest do ozdoba każdej miejscowości, jednak niejednokrotnie ulega ona zniszczeniu przez wandali. Niszczenie mienia także podlega każe grzywny. Dewastacja przekraczająca pewne koszta dla miasta może zakończyć się nawet sprawą w sądzie i wyrokiem w zawieszeniu oraz nakazem naprawienia wyrządzonych szkód we własnym zakresie.

W wielu miastach pojawiają się także ozdobne fontanny, dzięki którym place prze urzędami nabierają osobliwego uroku. Władze miejskie prześcigają się w projektowaniu takich rzeczy, by stały się obiektem turystycznym o swoistą wizytówką miejscowości. Zwłaszcza w okresie świątecznym wzrasta dbałość o takie szczegóły estetyczne krajobrazu miasta.

Więcej na: http://konarch.pl/kategoria/tablice-informacyjne/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *