fullcap czapka

Czapki fullcap

Streetwear stał się w naszym kraju niezwykle popularny, choć jeszcze niedawno był uważany za novum, które szybko zostanie zepchnięte na margines. Okazało się jednak, że stylizacje tworzone w myśl tego szerokiego nurtu modowego spodobały się nie tylko młodzieży, ale i osobom po trzydziestce. Dziś styl ten święci swoje triumfy na ulicach zarówno wielkich, jak i małych miast. Jednym ze znaków rozpoznawczych streetwearu jest fullcap.

Czapka fullcap przez długi czas była mylona z bejsbolówką. Cóż, nie ma co się dziwić – szczególnie osobom, które nie były zainteresowane modowymi niuansami. Jednak gwoli wyjaśnienia warto podkreślić – czapki fullcap nie są tym samym, co bejsbolówki, choć podobieństwo jest wyraźne. To, co wyróżnia fullcapa, jest płaski daszek oraz brak regulacji rozmiaru czapki. O ile utarta w Polsce nazwa nie nawiązuje do tego, to już w wersji angielskiej zostało to mocno zaznaczone. Po angielsku to „flat-brimmed hat”, czyli po prostu czapka z płaskim daszkiem.

Innym rodzajem czapki, z jakim można pomylić fullcapa, jest tak zwany snapback. Ta czapka posiada regulację wielkości czapki oraz w niektórych modelach również półokrągłe wycięcie nad karkiem, które służy choćby po to, by osoby z długimi włosami mogły je sobie wygodnie ułożyć. W przypadku fullcapa nie ma ani regulacji, ani wycięcia. Dlatego też dobierając dla siebie tę czapkę z płaskim daszkiem, trzeba wybrać taką, która będzie dobrze dopasowana do rozmiarów naszej głowy. Czyli dwie podstawowe cechy fullcapa, jakie wyróżniają go na tle innych, to płaski daszek oraz brak regulacji, a tym samym bardzo dobre dopasowanie do głowy. Co z resztą jest również podkreślone w innej angielskiej nazwie tego modelu czapki, a mianowicie „fitted cap”, co można przełożyć na polski jako „dopasowana czapka”. Fullcap od dłuższego czasu króluje na ulicach i nie zapowiada się, by nastąpiła zmiana.

Potrzebujesz więcej informacji o fullcapach? Wejdź na http://czapki-fullcap.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *