cegła

Pustak ceramiczny

Większość osób marzy o własnym, pięknym domu mieszkalnym. Zanim wybierzemy odpowiadający nam projekt architektoniczny należy zwrócić uwagę na technologie wykonania. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż materiałów do budowy na rynku jest wiele. Najczęściej do tworzenia ścian zewnętrznych wybierany jest pustak ceramiczny. Jest to materiał budowlany, który nadaje się do każdego rodzaju ściany.

Pomysły budowlane na pustak ceramiczny są różne. Można budować z niego ściany jedno, dwu lub trójwarstwowe. Nadaje się także do ścian wewnętrznych, działowych jak i również nośnych. Pustak ceramiczny nie różni się znacznie od zwykłych cegieł ceramicznych. Materiał ten jest wyrabiany z gliny lub iłów z dodatkiem piasku i wody. Jest formowany, suszony a następnie wypalany w wysokiej temperaturze.

Jakie są cechy pustaka ceramicznego? Jest ich bardzo wiele. Pustaki ceramiczne mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Małą nasiąkliwość, bardzo dobrą izolacyjność termiczną, są mrozoodporne. Dodatkową zaletą jest odporność na ogień, nawet w bardzo wysokiej temperaturze nie ulegają uszkodzeniu. Dzięki dobrej budowie pustaka istnieje mała możliwość występowania mostków cieplnych, kolejną dobrą cechą jest zdrowy mikroklimat wnętrz. Oznacza to, że zimą pomieszczenia nawet po wyłączeniu ogrzewania nie tracą gwałtownie ciepła, a latem się nie przegrzewają. Warto podkreślić, że używając pustaków ceramicznych budowa obiektu mieszalnego może przebiec szybciej.

cegła3

Materiał ten nie należy do drogich, można go nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie. Sam koszt budowy jest bardzo duży, dlatego należy zrobić wszystko by zmniejszyć cenę kosztorysu dzięki kupieniu odpowiednich materiałów. Jeżeli chodzi o popularne wzory pustaka ceramicznego nie jest ich dużo. Zazwyczaj różnią się od siebie kształtami wypustek wewnątrz pustaka. Kolor ceramiki budowlanej zależy do producenta i może się różnić między sobą odcieniem. W internecie można wyszukać sporo informacji o tym jakim dobrym materiałem jest pustak ceramiczny. Warto wziąć pod uwagę ten produkt zabierając się za budowę domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *