tynki cementowo-wapienne Kraków

Idealny materiał do wykańczania wnętrz

Dom to inwestycja na lata. Jego wykańczanie to ostatni etap budowy i jednocześnie najprzyjemniejsza jej część. Ogromną radość sprawia nam fakt zbliżającego się końca wszystkich praca, a co najważniejsze możliwość zamieszkania w swoim wymarzonym domu.
Na tym etapie warto jednak dołożyć wszelkich starań, aby czuć się w nim nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo. Jak i czym wykończyć dom, aby dobrze służył nam całe lata?

Tynki cementowo-wapienne stanowią idealne rozwiązanie jako materiał wykorzystywany przy wykończaniu powierzchni wewnętrznych ścian. Są świetną bazą pod gładzie gipsowe, sztablatury, tynki mineralne czy akrylowe. To niezastąpiony materiał, który sprawdzi się niemal wszędzie.

Tynki cementowo-wapienne mogą być przygotowane bezpośrednio na budowie. To w końcu tylko cement, piasek, woda oraz wapno. Jednak aby uzyskać pożądany efekt trzeba bardzo starannie dobrać proporcje tych czterech składników, co w warunkach budowy nie sprawdza się.

W trosce o swoją budowę, dom jest w końcu naszą wymarzoną inwestycją na lata, warto sięgać po gotowe rozwiązanie. Na rynku jest wiele suchych mieszanek cementowo-wapiennych, które po dodaniu określonej ilości wody pozwalają uzyskać tynki cementowo-wapienne. Materiały uszlachetniające – wypełniacze kwarcowe, które wzbogacają gotowe mieszanki zapewniają lepszą plastyczność i przyczepność tynku do podłoża.

Bardzo popularną obecnie metodą kładzenia tynków cementowo-wapiennych są tynki wykonywane maszynowo. Nie musimy wydzielać miejsca na składowanie piasku, czy wapna, ani organizować miejsca dla betoniarki. W tym przypadku bazą również są gotowe, fabrycznie przygotowane mieszanki, które kupujemy w workach. To gwarantuje, że w każdym z nich jest produkt o jednakowych właściwościach, co wpływa na wysoką jakość wykonania i końcowego efektu.

Warto zadbać o właściwą organizację prac związanych z wykończeniem domu. Zastosowanie gotowych materiałów z pewnością usprawnia ten proces.

Zobacz więcej: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside System

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *