panele szklane

Jak niedrogo zmienić wygląd mieszkania?

Mieszanie to nasz azyl. Miejsce, w którym po zrzuceniu codziennych „mask” wreszcie możemy być sobą. Ponieważ spędzamy w nim dużo czasu, chcemy by ładnie wyglądało. Gdy więc marzy się nam jakaś niewielka zmiana wystroju (a nie prawdziwa wnętrzarską rewolucja), to warto uciec się do kilku sprawdzonych trików, które po zastosowaniu mogą przynieść spektakularne efekty.

Po pierwsze więc warto zmienić firanki, zasłony, kapy i poszwy na „jaśki” itp. na te bardziej pasujące do sezonu. Zimą można zdecydować się na świąteczną czerwień i zieleń, latem na kojarzące się z morzem, piaskiem i słońcem – błękity, beże i żółcie. Po drugie warto zwrócić uwagę na wszelkie bibeloty – obrazy na szkle lub tradycyjnym płótnie, zdjęcia na szkle lub ramkach, umiejętnie wkomponowane nadadzą mieszkaniu przytulności. Pokażą, kto tu mieszka i rządzi. Zdradzą też trochę charakteru właściciela. Po trzecie, można też się zdecydować na trochę bardziej pracochłonne rozwiązania – zmienić kolor ścian lub odświeżyć kolor, w którym pomalowane są obecnie.

W kuchni zaś warto zamontować panele szklane do kuchni, które nadadzą jej niepowtarzalny wygląd (na rynku dostępnych jest tyle wzorów i wariacji kolorystycznych, że z łatwością znajdziesz coś dla siebie). W łazience z kolei wystarczy już sama zamiana dywaników i ręczników, by coś się „zadziało”.

Latem warto też zadbać o świeże kwiaty, które nie dość, że pięknie wyglądają to jeszcze pachną! A to tylko kilka, z wielu naprawdę prostych sposobów na to, by niewielkim nakładem pieniężnym zmieniać wystrój mieszkania i dostosowywać go do zmieniających się pór roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *