ramy do obrazów

Drewniane i metalowe ramy do obrazów

Wbrew pozorom, wybór najodpowiedniejszego obrazu do powieszenia w pokoju, czy innym pomieszczeniu, to nie jedyny dylemat, z którym trzeba sobie poradzić. Następnym krokiem jest bowiem wybór ramy, w której należy go umieścić.Szeroki wybór ram

Obecnie, ramy do obrazów są bardzo różnorodne. Przede wszystkim, różnią je materiały, z których są wykonane. Mają one wpływ na właściwości techniczne ram do obrazów, ale oczywiście także na to, jak te ramy wyglądają.

Najpopularniejsze zdają się być wciąż ramki drewniane, choć bardzo często klienci sięgają również po metalowe, a zwłaszcza aluminiowe ramy do obrazów. Wydaje się, że wybór pomiędzy drewnem a metalem jest zależny od kilku czynników.

Kiedy drewniane ramy do obrazów są najlepsze?

Z pewnością, kiedy pomieszczenie jest urządzone tradycyjnie, jest tam dużo elementów drewnianych. Wieszanie tam metalowych ram byłoby wiec nieco dziwne. W takiej sytuacji pozostaje więc jedynie dobranie najładniejsze, najlepiej komponującej się z wnętrzem drewnianej ramki.

Nie oznacza to jednak, że w nowoczesnych pomieszczeniach nie można korzystać z drewna. Jak najbardziej niektóre ramki drewniane pasują również do wystroju tego typu wnętrz.

Kiedy najlepszy jest metal?

Jeśli chodzi o aluminiowe ramy do obrazów, znajdują one zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy najważniejsza jest wytrzymałość ram. Ponadto, w przypadku bardzo nowoczesnych obrazów lepsze będą ramy z metalu, pomimo że drewno w takich przypadkach również nie jest wcale najgorszym wyborem.

Zobacz też: Ramki drewniane, ramy do obrazów | Nielsen Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *