OQK57V0 (Kopiowanie)

Moda na dekoracje marynistyczne

Każdy lubi urządzić mieszkanie lub dom według własnego ulubionego stylu. Jest to możliwe raczej w przypadku kupionego niż wynajmowanego lokum. Kolorowe katalogi i strony internetowe firm wnętrzarskich dają mnóstwo inspiracji, ale i tak często problemem jest decyzja odnośnie charakteru w jakim udekorować własne cztery kąty. Część ludzi wybiera różnorodność i każdy pokój urządza inaczej.

 

Jednym ze stylów, który można by polecić niezdecydowanym jest żeglarski. Dzięki czystym barwom i nawiązaniom do morskich podróży, daje uczucie świeżości i wolności. Sprawdza się doskonale zarówno dla dorosłych, jak i w pokojach dziecięcych.

 

Na jakich elementach się skupić, by umiejętnie wprowadzić ten styl do własnego domu? Na początku warto pomyśleć o pomalowaniu ścian. Kolorami dominującymi będą tutaj biały, granat, niebieski i szary. Rzadziej będzie to żółty, zielony czy różowy. Krajobraz morza można potraktować jako podpowiedź. Starą boazerię ścienną można użyć, by po pomalowaniu jej białą farba, uzyskać efekt jak na prawdziwym pokładzie statku.

 

W prosty sposób można wprowadzić do pomieszczeń dekoracje żeglarskie. Wszelkie uchwyty i poręcze wykonane dla odmiany ze sznurka, dadzą pożądany efekt. Dużą rolę spełniają również czerwone dodatki jak ozdobne koło ratunkowe lub paski na obrusie w tym kolorze. Używanie czerwieni na większych powierzchniach raczej nie jest pożądane. Dekoracje marynistyczne to także kotwice, muszelki czy wiklinowe kosze. Poduszki, narzuty i zasłony wykonuje się przeważnie z naturalnych materiałów typu juta, len czy bawełna. Całości stylizacji może dopełnić zawieszony hamak. Leżąc na nim i spoglądając na obrazki statków, można oddać się rozmyślaniom o dalekich podróżach. Również makiety statków lub statki w szklanych butelkach będą ciekawą ozdobą.

 

Styl żeglarski jest wyjątkowo popularny. Typowo spotykany w łazienkach i na werandach, dzięki uniwersalnemu charakterowi, pasuje do wszystkich pomieszczeń.

Zobacz też: Dekoracje żeglarskie| Snob Shop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *