comics-1982767_1280

Dzieciństwo

Czasy dziecięce to dla praktycznie każdego z nas jeden z najlepszych okresów w naszym życiu. To czas beztroskich zabaw i pierwszych przyjaźni. Pamiętamy, jak całymi dniami siedzieliśmy na trzepaku, biegaliśmy po łąkach, graliśmy w chowanego, karty, czy też wędkowaliśmy przy pomocy patyka, sznurka i agrafki.

Nic wtedy nas nie ograniczało. Może jedynie zmrok, bo wtedy mama kazała wracać do domu. Ale przecież następnego dnia znów mogliśmy beztrosko bawić się aż do zachodu słońca. Wielu zapewne chciałoby wrócić do tych chwil. Jednak przenoszenie się w czasie jest niemożliwe i musimy iść do przodu.
Ale czasem pewne rzeczy przypominają nam dzieciństwo. Są to rozmaite zapachy, smaki, potrawy, ludzie, napoje, słodycze, zdjęcia, miejsca, czy przywołane wspomnienia. Wracając do rodzinnego domu, do swojego dawnego pokoju znaleźć możemy na przykład stare komiksy, które kiedyś czytaliśmy zafascynowani. Od razu nasuwają się wspomnienia, kiedy to odwiedzaliśmy z mamą sklep z komiksami.

Widzimy wielu superbohaterów. Na przykład- Spiderman komiksowy heros, jakiego najbardziej lubiliśmy. Bywa tak, iż zostając rodzicami i bawiąc się ze swoją pociechą, wracamy na chwilę do naszego własnego dzieciństwa. Staje się wtedy dziećmi. To piękne, kiedy możemy na moment znów stać się dzieckiem. Tylko po to, by po chwili wrócić do świata realnego i rzucić się w wir tak wielu dorosłych obowiązków, jakie na nas spoczywają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *