fluuu3

Dla zdrowia i urody

Katar jest bardzo przykrą dolegliwością – wie o tym doskonale każdy z nas. Nie tylko przeszkadza nam oddychać, lecz również przez niedrożny nos wyglądamy dość kiepsko. Mamy duży obrzęknięty nos, czerwoną, wysuszoną skórę dookoła niego, otwarte usta, wysuszoną skórę na twarzy. Z tych powodów naprawdę warto zadbać o to, aby katar nie dopadł nas na długo.

Przyczyny niedrożnego nosa

Na początek warto uświadomić sobie, kiedy w ogóle pojawia się katar. Kiedy już będziemy znać przyczynę, łatwiej nam będzie poradzić sobie z nim. A zatem przede wszystkim niedrożny nos pojawia się jeśli mamy alergię – najczęściej na pyłki, sierść jakiegoś zwierzęcia albo na kurz. Uczucie zatkanego nosa i zalegającej wydzieliny może się również pojawić, jeśli będziemy przebywać w przegrzanych i niewietrzonych pomieszczeniach.

Niedrożny nos spowodowany jest także przez infekcje górnych dróg oddechowych. Klasycznym przykładem jest tutaj oczywiście przeziębienie, czyli infekcja wirusowa o dość łagodnym przebiegu. Zazwyczaj objawia się ona bólem gardła, głowy, zmęczeniem, stanem podgorączkowym, kaszlem, katarem. Najczęściej wystarcza tu samo leczenie objawowe.

infgorod2

Niestety katar pojawia się także w grypie – jest to również infekcja wirusowa, jednak już o znacznie cięższym przebiegu. Tutaj objawami są : gorączka – często bardzo wysoka, bóle mięśni, głowy, uczucie ogólnego rozbicia i zmęczenia. Warto wiedzieć, że gardło raczej nie boli – pojawia się częściej uczucie suchego gardła i suchy kaszel. Jeśli zauważymy u siebie takie albo podobne objawy warto udać się do lekarza.  Dowiedź się więcej o infekcjach górnych dróg oddechowych z strony http://www.rinozine.pl/zastosowanie/infekcje-nosa/

Niedrożny nos często występuje również w zapaleniu zatok czy gardła.

Co zrobić, aby nie mieć kataru?

Niezależnie od przyczyny, objaw te nie należy do przyjemnych, toteż zdecydowanie wolimy się go jak najszybciej pozbyć. W jaki sposób? Na początek trzeba oczywiście wyleczyć przyczynę. Jednak odpowiednia higiena nosa zawsze pomoże nam szybciej uporać się z tym przykrym objawem.

A zatem przede wszystkim dbajmy o to, aby pomieszczenia, w których się znajdujemy były zawsze wywietrzone i żeby powietrze nie było suche. Ponadto pomocne będą inhalacje wodą z dodatkiem soli albo olejków eterycznych.

ns4

Spray do nosa Rinozine

Ciekawą alternatywą jest również preparat z apteki – spray Rinozine. Zawiera on w składzie sól morską, dzięki czemu redukuje obrzęk, stan zapalny i przekrwienie, udrażnia nos oraz nawilża jamę nosową. Dzięki temu łatwiej nam się oddycha i wyglądamy znacznie lepiej.

Pozbądź się szybko kataru – zadbaj o właściwą higienę nosa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *