medyczna marihuana

Marihuana medyczna i olej CBD

Kiedy słyszymy słowo marihuana, to pierwsze z czym ona nam się kojarzy to oczywiście narkotyk. Niestety nie wszyscy wiedzą co potrafi zrobić medyczna marihuana. Potrafi wyleczyć choroby, które medycyna akademicka nie leczy, bo nie potrafi, lub po prostu łatwiej powiedzieć, że są to choroby nie uleczalne takie jak: nowotwory, stwardnienie rozsiane i wiele innych.

Marihuana od setek lat była wykorzystywana na terenach starożytnych Indii i Chin. Tam leczono różne choroby. Ludzie potrafili wykorzystać konopie medyczne do celów leczniczych, ale od kiedy zapomniano o ich właściwościach zdrowotnych i zaczęto ją palić w celach narkotycznych, została uznana za niebezpieczną.

Następną leczniczą substancją jest olej CBD z konopi siewnych. Jest używany do wspomagania takich chorób jak, padaczka, choroby autoimmunologiczne i wiele innych. Konopie siewne z których produkuje się ten olej rosną również w Polsce. Kiedyś rosła prawie wszędzie, a że włókna z niej są bardzo trwałe, robiono z niej mocne sznury, tkaniny, liny, płótna, papier oraz żagle. Olej jest tłoczony z nasion konopi, a że był dostępny w każdym wiejskim domu, to służył do smarowania chleba.

Tak ludzie z niewiedzy dostarczali do organizmu kwasy omega-3 i omega-6, oraz dużo witamin i minerałów. Teraz wiemy, że to było bardzo słuszne i zdrowe. Jednak nie tylko był używany w celach kulinarnych, ale także w innych celach leczniczych. Smarowany na skórę łagodził stany zapalne stawów. W celach kosmetycznych stosowany jest do zmniejszania przebarwień skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *