nawożenie

Nawozy organiczno-mineralne

Plagron to wieloskładnikowy oraz doglebowy nawóz organiczno-mineralny, który przeznaczony jest zarówno do zakładania trawników jak również do dokarmiania tych już rosnących. Nawóz biobizz czy pro natura zawiera tylko naturalne substancje organiczne, które poprawiają jakość gleby oraz substancje mineralne, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin.

Jego skład jest kompletny i obejmuje zestaw głównych składników pokarmowych takich jak azot, fosfor oraz wapń. Posiada także magnez, siarkę oraz mikroelementy w postaci żelaza, manganu lub boru w postaciach łatwo dostępnych dla roślin. Zawartość substancji organicznej w tego typu środkach wynosi minimum 30%.

Proporcje poszczególnych składników, zdecydowanie pokazują, że oba preparaty, zarówno plagron jak i biobizz, swoimi właściwościami przypominają kompost lub obornik. O wyjątkowości tego produktu, świadczy również fakt, że jest to nawóz kompleksowy. Każda jego granulka zawiera wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju rośliny. Nawozy kompleksowe dają również pewność równomiernego dostarczania roślinom wszystkich składników pokarmowych a także substancji organicznych, które poprawiają strukturę i właściwości gleby.

Warto więc o tym pamiętać wybierając nawozy do roślin. Utrzymują one glebę w stanie odpowiedniej żyzności oraz dostarczają optymalne dawki składników pokarmowych, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju rośliny. W skład tych nawozów wchodzi również specjalnie aktywowana materia organiczna, o czym nie wszyscy wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *