remont mieszkania

Jak na nowo urządzić mieszkanie?

Każde mieszkanie czy dom z czasem niszczeje. Im większy stopień zniszczenia, tym bardziej zastanawiamy się nad generalnym remontem. Taki remont to przede wszystkim duże koszta. Gdy jednak uda nam się odłożyć trochę pieniędzy, przyjdzie nam zmierzyć się z kolejnym problemem – jak na nowo urządzić mieszkanie?

Możemy udać się po radę do dekoratora wnętrz. Osoby zajmujące się tym zawodowo z chęcią doradzą nam w kwestiach doboru mebli i ich umiejscowienia przestrzennego, koloru ścian, paneli podłogowych itd. Jeżeli nie chcemy wydawać na dekoratora wnętrz możemy poszukać w internecie gotowych rozwiązań. Czasem wystarczy przejrzeć kilka zdjęć i jesteśmy w stanie sami stworzyć w swojej głowie wizję idealnego, odnowionego mieszkania. Niezależnie od postanowienia czeka nas kilka wypraw do marketów budowlanych.

W zależności od naszej wizji musimy zaopatrzyć się w płytki ścienne, panele podłogowe, listwy wykończeniowe, farby itd. Jednak nie warto brać pierwszej, lepszej rzeczy z półki. W końcu chcemy by nasze mieszkanie było solidnie odnowione na następne kilka lat. Warto zastanowić się chociażby nad wyborem tynku. Tynki cementowo-wapienne są wytrzymalsze od tynków gipsowych, ale dłużej wysychają. Tynki gipsowe można łatwo uszkodzić np. przy przestawaniu mebli, ale za to szybciej wysychają i są gładsze.

Dobrze jest też zastanowić się nad wyborem farby. Nie koniecznie najpopularniejsza farba akrylowa musi spełniać nasze oczekiwania. Markety w swojej ofercie mają farby winylowe, lateksowe i ceramiczne z których każda ma swoje wady i zalety. Jeżeli chodzi o podkłady pod podłogi to, w zależności od potrzeb możemy zrezygnować z popularnej pianki pod panele i zastąpić ją np. podkładem korkowym który może pomóc w wytłumieniu akustycznym mieszkania. Gdy mam już wszystkie potrzebne surowce, nie pozostaje nam nic innego jak zlecić remont mieszkania firmie remontowej i cierpliwe czekać na zakończenie prac remontowych.

Zobacz: Tynki gipsowe Kraków | inside-system.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *