stomatologia

Leczenie kanałowe w stomatologii

Bardzo ważne jest to, by mieć zdrowe zęby i reagować w pierwszej chwili, gdy tylko cokolwiek dzieje się z nimi nie tak. Gdy bowiem zwlekamy, stan choroby może się pogorszyć i wtedy już nie tak prosto jest przerwać i odwrócić cały proces.

Niektórzy ludzie sięgają tu do domowych sposobów, wierząc, że nie tylko ukoją one ból, ale i załatwią całą sprawę. Niestety, jest to błąd. Ratunkiem dla nas jest stomatologia, która to stanowi dla nas wybawienie w tych trudnych przypadkach i chwilach pełnych cierpienia, gdy to zęby nas bolą, odczuwamy opuchliznę na twarzy i ciężko jest nam wytrzymać. Wtedy to najczęściej łykamy tabletki przeciwbólowe i niecierpliwie czekamy na wizytę u dentysty, który musi coś zaradzić na nasz problem. Na przykład przeprowadzić tak zwaną kanałówkę.

Leczenie kanałowe jest jednym z popularniejszych zabiegów, które przeprowadza się w stomatologii. Wiele informacji o endodoncji znajdziesz również na stronie stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/. Nie jest to ani zabieg przyjemny, ani też przede wszystkim tani, no ale stanowi konieczność w wielu przypadkach. Przed zabiegiem konieczne jest zdjęcie rentgenowskie, by ocenić jak dokładnie przebiegają kanały w zębie oraz jak są one głębokie. Później na podstawie tego zdjęcia dokonuje się właściwego zabiegu. Polega on na tym, by wyciągnąć z tych kanałów tak zwaną miazgę zębową i zastąpić ją specjalnym, sztucznym preparatem o specjalistycznym składzie.

Po takiej operacji ząb jest, jak to się mówi martwy, ale przynajmniej choroba nie postępuje. Oczywiście, ząb ciągle trzyma się w szczęce i można go normalnie używać na równi z innymi zębami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *