Hair-Care-Tips-For-Brides-To-Be-clean-hair-shampooing

Szampon do włosów z tendencją do wypadania

Gęste, długie i lśniące włosy – to marzenie każdej kobiety. Niestety, wielu kobietom nie jest dane mieć takie pukle, a wręcz przeciwnie – ich włosy są rzadkie, łamiące się, a do tego przetłuszczając się zmniejszają swoją objętość. Jakby tego było mało – włosy zaczynają wypadać! Jest to rzeczywiście przykre doznanie, gdy mając i tak niezbyt gęste włosy obserwujemy, że jest ich coraz mniej, za to coraz więcej wyjmujemy ich ze szczotki.

Dobrze jest w takiej sytuacji zamiast obciążających włosy kosmetyków, takich jak pianki i lakiery, stosować tylko szampon przeciw wypadaniu włosów, i do niego odżywkę z tej samej serii. Dobrze jest stosować szampony profesjonalne – kupowane w sklepach fryzjerskich lub w aptece. Ich skład jest dużo bardziej skoncentrowany niż szamponów drogeryjnych, a ich działanie dużo lepsze.

Odżywki do włosów wypadających oraz szampony będą oczywiście nieco droższe niż te klasyczne, na przykład do przetłuszczających się. Mają jednak klinicznie udowodnione działanie i w krótkim czasie przywrócą nasze włosy do ładu.

Kosmetyki to jednak nie wszystko, bo włosy nie wypadają bez przyczyny. Zastanówmy się, co może być tego przyczyną – może stres, nieodpowiednia dieta lub choroba? Jeśli to tylko możliwe, starajmy się wyeliminować stres raz na zawsze ze swojego życia, ponieważ niszczy on nie tylko nasze włosy, ale również cały nasz organizm i sieje w nim spustoszenie. Często wypadające włosy to objaw niedożywienia – paradoksalnie występującego u osób żyjących w krajach wysoko ucywilizowanych. Niedożywienie może wynikać z niedostatecznej podaży składników odżywczych, choć nawet nie głodujemy. Jedząc wysoko przetworzone rzeczy i potrawy typu fast food wyniszczamy swój organizm nie dostarczając mu składników odżywczych.

Pierwszą linią walki z wypadaniem włosów będzie zatem eliminacja sytuacji stresowych, drugą – zmiana diety, urozmaicenie jej, wzbogacenie w warzywa, owoce, mięso, rośliny strączkowe i kasze będące podstawą dobrej diety. Dopiero na samym końcu powinniśmy zainwestować w kosmetyki przeciw wypadaniu włosów, szczególnie gdy już doświadczyliśmy tego problemu i wiemy, że mamy do niego tendencję. Najlepsze są kosmetyki na bazie czarnej rzepy mającej wzmacniające właściwości, a także witamin i mikroelementów odpowiadających za odżywienie cebulek włosowych. Należy też zrezygnować z używania agresywnych kosmetyków, np. lakierów i pianek do stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *