21313123

Emolienty najlepsze na suchą skórę

Zdrowie naszych dzieci to najważniejsza sprawa pod słońcem. Bezdyskusyjną kwestię stanowi zatem wybór tego, co najlepsze dla dziecka. Skóra dzieci jest zupełnie inna niż u dorosłych, tym bardziej zrozumiałe jest, że należy ją chronić przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Jako rodzice chcemy naszym dzieciom zapewnić to, co najlepsze dla dobra ich skóry, aby to zrobić ważne jest przestrzeganie pewnych zasad. Główną zasadą jest czytanie etykiet kosmetyków dla dzieci. Nie wszystkie artykuły do pielęgnacji skóry dziecka są dla nich dobre. Przede wszystkim musimy ustalić rodzaj skóry, czy jest to skóra całkowicie zdrowa czy jednak z jakiegoś powodu problemowa. Na stan skóry dziecka wpływa wiele czynników. Choroby skóry u dzieci mogą mieć różne podłoże.

Użyty proszek do prania powoduje podrażnienia skóry, źle dobrany kosmetyk, czasem to alergia pokarmowa ma wpływ na wygląd skóry. Czasem sama skóra po prostu jest wrażliwa. Z taką skórą mamy do czynienia przy atopowym zapaleniu skóry. Przy AZS koniecznym jest używanie łagodnych środków, a takie są emolienty dla niemowląt. Emolienty zawierają substancje mocno nawilżające i jednocześnie stanowią swoistą barierę przed utratą wilgoci przez skórę. Atopowa skóra wymaga szczególnej troski, toteż ważne by regularnie stosować emulsje zawierające emolienty, maści w przypadku ostrzejszej postaci, płyny do kąpieli, a na co dzień specjalny balsam do skóry atopowej.

Choroby skóry u dzieci to nie tylko AZS, wszystkie plamki, grudki czy owrzodzenia powinny być skonsultowane z dermatologiem dziecięcym. Także i w tych przypadkach zalecane jest używanie delikatnych kosmetyków jakimi są emolienty dla niemowląt.

Emolienty stanowią też doskonałą ochronę skóry również u osób zmagających się z przesuszoną skórą. Profilaktyczne działanie zapobiegające podrażnieniom skóry ma balsam do skóry atopowej. Regularne stosowanie chroni zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym przed szkodliwym działaniem suchego powietrza z kaloryferów, w rejonach w których występuje twarda woda nawilżające właściwości są szczególnie potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *