4421

Dieta przeciwnowotworowa – na czym polega?

Nowotwór piersi i nowotwór płuc to choroby, których boi się każdy z nas. W większości przypadków są złośliwe i nie zawsze odpowiednio wcześnie wykrywalne. Trudno się zatem dziwić temu, że wiele osób poszukuje metod, dzięki którym mogłyby ogólnie zmniejszyć ryzyko zachorowania do minimum.

W Internecie, gazetach i telewizji bardzo często spotykamy się z tzw. dietą przeciwnowotworową. Na czym ona polega? Czy rzeczywiście może uchronić nas przed rakiem?

Zarówno nowotwór piersi, jak i nowotwór płuc, powstają z powodu różnych czynników. Najczęściej dochodzi do zachorowania wtedy, gdy dany organizm jest narażony na różne czynniki równocześnie, czyli np. jest obarczony genetyczną predyspozycją i dodatkowo styka się ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, jak zanieczyszczenie powietrza. Z tego też powodu, stosowanie diety przeciwnowotworowej na pewno nie uchroni nas całkowicie przed zachorowaniem – nie da takiej gwarancji, ale pomoże ograniczyć to ryzyko.

Zasady diety przeciwnowotworowej

Dieta przeciwnowotworowa nie jest taką dietą, jak większość z nas myśli, czyli nie polega na stosowaniu się do pewnych zasad żywieniowych dotyczących wielkości spożywanych porcji czy kaloryczności posiłków. Jej głównym założeniem jest wprowadzanie do codziennego jadłospisu jak największej ilości produktów, które w pewien sposób mogą zapobiec rozwojowi raka. Zaliczamy do nich przede wszystkim warzywa typy brukselka, kalafior, brokuły, które są bogate w fitozwiązki zapobiegające nowotworom. Równie ważne jest zachowanie dobrego poziomu magnezu w organizmie, co można uzyskać poprzez włączenie do diety produktów bogatych w magnez, jak gorzka czekolada, orzechy i niektóre warzywa. Istotne jest także zachowanie w organizmie przynajmniej dostatecznego poziomu cynku, miedzi i żelaza.

Prowadzenie ogólnie zdrowego stylu życia oraz spożywanie produktów zalecanych w diecie przeciwnowotworowej jest najlepszą metodą zapobiegania nowotworom. Ważne jest również unikanie używek( przede wszystkim papierosów) oraz wykonywanie badań profilaktycznych.

więcej na: http://bolprzebijajacy.pl/strona-glowna-pacjenta/choroba-nowotworowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *