wadwaawd

Problemy ze snem – jak się ich pozbyć?

Liczenie baranów, ciepła szklanka mleka przed snem czy wyciszająca kąpiel to tylko nieliczne sposoby na dobry sen. Niestety nie na wszystkich działają, dlatego warto poznać inne metody walki o spokojny i dobry sen.

Wieczorne wyciszenie

Jeśli miewasz problemy z zasypianiem, to postaraj się maksymalnie wyciszyć przed zaśnięciem. Nie słuchaj rockowej muzyki, nie oglądaj krwawych thrillerów czy horrorów. Ogranicz również korzystanie z urządzeń elektronicznych, takich jak telefon czy tablet. Dowiedziono bowiem, że białe światło, które emitują, przypomina światło dzienne, co zaburza naturalny cykl dnia i nocy i organizm nadal działa na pełnych obrotach, tak, jak w ciągu dnia.

qwdqwdqw

Zioła dobre na wszystko

Pewnie każdy z nas słyszał od życzliwych sobie osób, by przy problemach z zasypianiem sięgnąć po zioła. Faktycznie herbatka ziołowa, np. z melisy, może pomóc uspokoić skołatane nerwy i pomóc nam zasnąć snem sprawiedliwego.

Leki na sen bez recepty

Jeśli jednak wspomniane wyżej metody nie działają, a kolejną noc spędzamy na obracaniu się z boku na bok, to warto sięgnąć po leki na bezsenność bez recepty. Najczęściej są one oparte na naturalnych składnikach roślinnych oraz zawierają witaminy, mające korzystny wpływ na nasz układ nerwowy.

Ich stosowanie pomaga przywrócić zdrowy sen, a to z kolei odbija się pozytywnie na wszystkich dziedzinach życia. Człowiek wyspany ma więcej energii i siły do walki z kłodami, jakie codzienne życie rzuca mu pod nogi. Łatwiej znosi również porażki, a dzięki temu jest mniej zestresowany i problemy ze snem spowodowane stresem znikają.

Źródło: http://vitabuerlecithin.pl/lek-na-sen/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *