dom_nowoczesny_81wawpl_1_90875

Nowoczesne rozwiązania budowlane

Wśród nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i budowlanych możemy znaleźć między innymi stosowanie nowoczesnych, trwałych i łatwo dostępnych materiałów do wykończeń domów. Balustrady nierdzewne są jednym z takich rozwiązań.

Bardzo często, montując balustradę na swój balkon, musieliśmy borykać się z rożnymi problemami, które wiążą się nieodłącznie z wykończeniem zewnętrza domu. Mianowicie – z warunkami atmosferycznymi. Ciągłe narażenie na opady, wilgoć, mróz i nasłonecznienie niestety nie służy większości materiałów budowlanych i powoduje szybkie ich niszczenie, a nawet całkowity rozpad.

fence-450670_960_720Nie inaczej jest z klasycznymi metalowymi balustradami – wymagały one zawsze powlekania solidną warstwą specjalnej farby antykorozyjnej, jednak nawet najlepszej marki farba nie dawała gwarancji, że po kilku latach nie zacznie się łuszczyć, odpadać i odsłaniać metal podatny na korodowanie. Balustrady szklane są nieco lepiej przystosowane do warunków atmosferycznych – wykonuje się je ze specjalnego rodzaju szkła, co ma na celu większą odporność na warunki atmosferyczne, zniwelowanie korozji i łatwość utrzymania w czystości.

Takie balustrady nierdzewne i szklane chętnie wykorzystuje się jako element zdobniczy nowoczesnego, eleganckiego biurowca lub domu rodzinnego. Ciekawym rozwiązaniem są też elewacje ze szkła. Powleczenie elewacji warstwą szkła zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem wilgoci, nasłonecznienia, a także kurzu. Dzięki zastosowaniu szklanych elewacji nie ma potrzeby co kilka lat zamawiać usług czyszczenia elewacji, nie trzeba się borykać z problemem brudnych ścian, pokrytych nierzadko mchem czy grzybem. Taka elewacja wciąż jest dość kontrowersyjna, ale jak pokazują doświadczenia osób, które ją zastosowały – z pewnością warto się nią zainteresować i zafundować ją sobie we własnym domu.

Sprawdź ofertę balustrad na http://www.alsal.com.pl/oferta/konstrukcje-malej-architektury/balustrady/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *