tran

Tran w syropie czy w kapsułce – co wybrać?

O doskonałych właściwościach tranu i jego wszechstronnym wpływie na organizm człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Mogą go przyjmować i dorośli i dzieci, a jego dobroczynne działanie będzie widoczne już po kilku tygodniach stosowania. Często rodzice zadają sobie jednak pytanie, jaki tran dla dzieci będzie lepszy – ten w syropie czy w kapsułce. Zobaczmy jakie są wady i zalety każdego z tych rozwiązań.

Tran w kapsułce

Wiele osób twierdzi, że tran w kapsułce jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Olej z dorsza zamknięty jest w żelowej powłoczce i nie czuć w ogóle posmaku rybnego. To rozwiązanie ma jednak również swoje wady.

Otóż nie każde dziecko jest w stanie połknąć kapsułkę. Jej rozmiar jest taki duży, że nawet 8-9 letnie dzieci mogą mieć z nią problem. W przypadku młodszych dzieci dochodzi ryzyko zadławienia się, a wiFish Oil Capsules On The Woodzja krztuszącego się malucha niejednego zniechęca do tej formy podawania tranu.

Tran w syropie dla dzieci

Główną zaletą podawania dziecku tranu w płynie jest to, że ryzyko zadławienia się jest zminimalizowane niemal do zera. Dziecko po prostu połyka podany na łyżeczce tran i nikt nie musi się stresować jak tym razem zakończy się podawanie lekarstwa.

Wielu rodziców obawia się jednak, że tran w płynie będzie miał posmak rybny i dzieci nie będą chciały go łykać. Owszem, taki problem z tranem występował kilkadziesiąt lat temu, ale teraz tran w syropie dla dzieci (np. suplement diety Sanostol Tran) ma owocowy smak, który niweluje nieprzyjemny zapach i smak.

suplement diety przezroczysty_tekstyCPodsumowując powyższe porównanie widać wyraźnie, że tran w syropie dla dzieci ma zdecydowanie więcej zalet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *