976907-pawlia-657-323

Niezbędne produkty

W dzisiejszych czasach istnieje wiele produktów, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Jednym z nich są paliwa, które zasilają nie tylko nasze samochody, ale i wiele maszyn używanych w przemyśle.

Polski rynek paliw, jest stosunkowo podzielony, w którym największy udział ma kilka dużych koncernów paliwowych, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Dystrybutorzy paliw w Polsce, to głównie: PKN Orlen i Lotos, a także wiele innych małych stacji benzynowych, najczęściej umieszczanych obok hipermarketów. Duże stacje i koncerny posiadają umowy z firmami, będącymi dostawca gazu ziemnego, ale również współpracują z ekipą dostawcy oleju opałowego.

W Polsce dwa, wyżej wymienione koncerny, praktycznie w połowie kontrolują rynek paliwowy z pośród istniejących około 7 tysięcy stacji paliwowych. Aktualnie powstaje ich coraz mniej bo, ok 40-60 placówek paliwowych rocznie. Wiąże się to z coraz to większymi wymaganiami związanymi z kwestią ich zakładania. Wiele już istniejących stacji ich nie spełnia, dlatego w najbliższym czasie zostaną zlikwidowane. Kolejnymi niezbędnym nam do życia produktem jest na pewno telefon komórkowy, bez którego odbywają się już niemal wszystkie transakcje i umawiane spotkania.

Rozwój elektroniki wpłynął na to, że dzięki niemu jesteśmy w stanie posiadać stały dostęp do internetu, poprzez wi-fi, albo sieć lte. Telefony ułatwiają nam komunikowanie, się z drugiego końca kraju, albo nawet świata, dzięki czemu posiadamy stały kontakt z bliskimi, nawet jeśli nie mieszkają z nami. Kolejnymi niezbędnym wynalazkiem elektroniki jest komputer, który prowadzi kalkulację niemal już w każdej firmie i przedsiębiorstwie, dzięki czemu ułatwia pracę pracownikom, a także sprawdza czy dobrze działa sterowana przez niego maszyna, w ciągu technologicznym.

Komputery w XXI wieku zawładnęły światem, a dzięki nim pewniejsze stało się sprawdzanie dobrze wykonanych obowiązków, a co za tym idzie dotyczy nas mniej stresu, pomimo tego że pęd życia i rozwój elektroniki nadal idzie do przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *