Atopowe zapalenie skóry twarzy

Atopowe zapalenie skóry twarzy jest schorzeniem niestety nieuleczalnym. Aktualnie medycyna jest w stanie w pewnym stopniu występujące objawy za pomocą różnego rodzaju substancji zawartych w kosmetykach. Jednym z objawów atopowego zapalenia skóry twarzy jest swędzenie i zaczerwienienie.
Atopowe zapalenie skóry jest chorobą, którą posiada się przez całe życie. Występuje najczęściej u noworodków w wieku od piątego do siódmego roku życia. Choroba ta dotyka ok. 22% populacji całego świata, szczególnie mieszkańców Europy zachodniej oraz stanów zjednoczonych. Dziewczynki są mniej podatne na tę chorobę jednak do dnia dzisiejszego nie jest znany powód takiego stanu rzeczy.

Atopowe zapalenie skóry twarzy z czasem staje się mniej uciążliwe gdyż objawy z biegiem czasu maleją, zmniejszają się w sposób znaczny.Mimo iż objawy choroby są mniej dokuczliwe nie należy zapominać o dokładnej pielęgnacji skóry. Naukowcy i doktorzy twierdzą, że choroba ta wywołana jest przez nadmierną pielęgnację skóry ciała. Jednak nie jest to potwierdzona opinia, niektórzy lekarze bowiem twierdzą, że choroba ta jest dziedziczna.
Atopowe zapalenie skóry jest bardzo dokuczliwe szczególnie wtedy kiedy dotyczy twarzy bowiem rozpoczyna się swędzeniem twarzy niepozwalającym spokojnie spać i skupiać się na wykonywanych czynnościach życia codziennego następnie skóra twarzy może zrobić się sucha i pojawić się mogą czerwone gródki szpecące wygląd. Z biegiem czasu skóra robi się przeźroczysta i zaczyna być przez nią widać nawet żyły. W zależności od czasu w którym choroba wystąpiła chory ma mniejsze lub większe szanse na skuteczniejsze ograniczenie choroby.

Gdy atopowe zapalenie skóry wykryte jest dość wcześnie istnieją duże szanse za złagodzenie postępowania choroby.
W zależności od przebiegu choroby stosowane są dwa rodzaje leków:
– przyczynowe,
– objawowe.

Leki przyczynowe pozwalają zredukować/spowolnić działanie choroby natomiast leczenie objawowe nakierowane jest na redukcję objawów związanych z chorobą. Jednym z popularniejszych rozwiązań stosowanych przez chorych jest balsam do skóry atopowej. Balsamy te można zakupić w sklepach internetowych. Często zawierają one wyciąg z konopi. Z praktycznego punktu widzenia wielu użytkowników różnego rodzaju kremów i balsamów potwierdza ich skuteczność.

Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry dostępne są również w tradycyjnych stacjonarnych aptekach w postaci kremu, balsamu, żelu do stosowania szczególnie w atopowym zapaleniu skóry twarzy. Rynek kosmetyczny jest bardzo rozwinięty pod względem kosmetyków i są one łatwo dostępne w aptekach na terenie całej Polski.

źródło: http://www.visplantis.pl/atopy-tolerance/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *