medical-563427_1280

Prawidłowa diagnoza kluczem do sukcesu

Nie da się przecenić wartości prawidłowej diagnozy. Nierzadko pacjenci miesiącami chodzą od lekarza do lekarza i wciąż nie mogą usłyszeć prawidłowej diagnozy. A to jest przecież niezbędne, żeby rozpocząć leczenie.

Badania diagnostyczne są różne. Jedne mniej inwazyjne, inne bardziej. Jedne wymagają jedynie pobrania krwi, inne położenia się na kilka dni do szpitala. Jednak każdy lekarz, mając w pamięci składaną kiedyś przysięgę, powinien pamiętać, że po pierwsze nie szkodzić to znaczy zrobić wszystko co w jego mocy, żeby postawić właściwą diagnozę i rozpocząć leczenie.

Kardiologia to jedna z dziedzin medycyny, gdzie postawienie prawidłowej diagnozy jest niezwykle istotne. Liczy się tu czas i cały personel medyczny jest pod ogromną presją. Kiedy sekundy upływają, a każda sekunda oznacza, że pacjent ma coraz mniejsze szanse na przeżycie, lekarz jest w ogromnym stresie. Jednak takie są minusy tego zawodu. Równie stresujące warunki panują w zawodzie pilota samolotów.

aircraft-728824_1280

Chociaż podobno częściej umierają na zawał serca kontrolerzy lotów. Ich praca wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za życie ludzi. Wracając jednak do pilotów, trzeba podkreślić ogromną wagę profilaktyki. Badania lotniczo lekarskie to badania, który wartości nie da się przecenić. Pilot odpowiada za życie setek ludzi i dlatego tak istotne jest, aby w każdej chwili, wykonując swoją pracę, był w pełno zdrowy zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Historia nieraz pokazała, jak kończy się zaniedbanie zdrowia pilota. Pilot, który nie ma czasu na wypoczynek to pilot, który zagraża pasażerom.

Pilot, który nie dba o swoje zdrowie, to również pilot, który naraża życie tysięcy ludzi – pasażerów samolotów, a także osób na Ziemi, bo również one, w razie katastrofy, stracą zdrowie lub życie. Pozostaje nam, pasażerom, wierzyć, że do zawodu pilota zgłaszają się ludzie odpowiedzialni, dla których zdrowie jest priorytetem. Trzeba również wierzyć, że piloci, w momencie, kiedy poczują, że mają problem, zwrócą się do lekarza, bez obaw i strachu, że zostaną zwolnieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *