tie-690084_1280-1

Optymalizuj koszty prowadzenia działalności

Prowadzenie firmy w Polsce jest zadaniem niełatwym i obarczonym dość dużymi podatkami i opłatami związanymi z jej funkcjonowaniem. Nic zatem dziwnego, że przedsiębiorcy szukają sposobów na optymalizację kosztów, najczęściej związanych z przeniesieniem siedziby firmy za granicę. I chociaż rozwiązania takie jak spółka na Malcie to raczej wyjście dla osób z naprawdę niemałym kapitałem, tak dla założycieli mniejszych biznesów istnieją „bliższe” i równie skuteczne rozwiązania.

Wyjściem z podatkowego impasu jest dość popularna ostatnimi czasy firma w UK, gdzie składki odprowadzane do tamtejszej administracji rządowej są dosłownie groszami (kilkadziesiąt złotych w porównaniu do około tysiąca dwustu w Polsce), podobnie jak i zdecydowanie bardziej uproszczona biurokracja związana z bezpośrednim funkcjonowaniem biznesu.

Przy wyborze takiego rozwiązania należy jednak pamiętać o pewnych niedogodnościach. Jednym z nich jest z pewnością prawny wymóg założenia konta firmowego (co wcale nie jest takie proste i oczywiste w brytyjskich bankach, także koszta prowadzenia takiego rachunku są wyższe niż w przypadku kont dla osoby fizycznej). Niezbędne będzie też skorzystanie z usług firmy obsługującej księgowość http://dowson-holdings.com/pl/optymalizacja-podatkowa/, której pracownicy znają się na wyspiarskim prawie podatkowym i będą w stanie uchronić naszą firmę przed konsekwencjami związanymi z nieznajomością tej dziedziny prawa.

Jednak nawet uwzględnienie pewnych niedogodności i kilku (niewielkich, ale wciąż istniejących) kosztów daje prosty wynik równania – prowadzenie firmy wciąż jest zdecydowanie bardziej opłacalne na wyspach i firma w UK może cieszyć się zdecydowanie mniejszymi obciążeniami niż identyczna działalność prowadzona w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *