books-1185628_1280

Wybierz najlepsze schody dla siebie

Jednym z najważniejszych kroków przy budowaniu nowego, wymarzonego domu jet dobór o montaż schodów na strych. Należy pamiętać o tym, że są one ważnym i rzucającym się w oczy elementem, dlatego powinny być dopasowane do wystroju wnętrza, w którym się znajdują. Niezwykle popularnym materiałem jest drewno, ponieważ jest uniwersalne i dobrze się komponuje w praktycznie każdym pomieszczeniu.

W nowoczesnych wnętrzach sprawdza się również metal, zwłaszcza ten chromowany, ponieważ nadaje pomieszczeniu lekkości i elegancji. Jeżeli w domu mieszkają dzieci lub zwierzęta to warto rozważyć montaż schodów strychowych wykonanych z materiałów łatwych do wyczyszczenia, by dodatkowo nie dokładać sobie pracy i móc posprzątać schody w szybki i łatwy sposób. Warto dodać, że możliwe jest również wyłożenie schodów wykładziną, która zamortyzuje ewentualne potknięcia i upadki. Można po niej chodzić boso, ponieważ jest ciepła i zapobiega ślizganiu się.

Wybierając schody należy zwrócić uwagę na ich jakoś wykonania. Zdecydowanie najbardziej trwałe są schody metalowe na strych. Nie ulegają one wycieraniu się, ani zadrapaniom. Dobrze w nie zainwestować jeżeli planuje się często korzystać z pomieszczeń znajdujących się na strychu lub rozważa się w przyszłości przerobienie ich na część mieszkalną. Innym trwałym i odpornym materiałem jest także drewno egzotyczne oraz różne rodzaje kauczuku, którymi w nowoczesnych technologiach również można pokryć schody.

Montaż schodów na strych powinien zostać przeprowadzony tak, by były one bezpieczne dla wszystkich mieszkańców. Schody dobrze jest oświetlić w odpowiedni sposób. Pomóc w tym mogą lampy umieszczone na ścianie bezpośrednio sąsiadującej ze schodami lub specjalne listwy świetlne, które umieszcza się pod stopniami. Można zintegrować je z systemem ruchu, wtedy będą uruchamiały się wyłącznie gdy ktoś zechce z nich skorzystać. Poza tym dla własnego bezpieczeństwa warto wyposażyć schody w poręcze. Jeżeli w domu mieszkają dzieci mogą one zostać umieszczone niżej niż standardowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *