ski-932188_1280

Zimowe szaleństwo w Austrii

Nie każdy żegna ze smutkiem odchodzące lato. Zima niesie ze sobą sezon narciarski, na który z utęsknieniem czekają wielbiciele sportów zimowych. Może warto więc zastanowić się trochę wcześniej nad zaplanowaniem ferii i wybrać ciekawy stok, oferujący dużo więcej niż śnieg?


Biura turystyczne proponują nam mnóstwo atrakcyjnych ofert na narty last minute. Wyjazd za granicę bywa bowiem często dużo bezpieczniejszy niż podróż na rodzimy stok. Dlaczego? Duży wpływ na powodzenie naszego wyjazdu w tym wypadku ma śnieg, który jest niezbędny, by móc bez przeszkód szusować na trasie. Jednak aura pogodowa nie zawsze sprzyja, co zdecydowanie utrudnia zaplanowanie perfekcyjnego wyjazdu. Co prawda, stoki zazwyczaj zaśnieżane są sztucznym śniegiem i przygotowywane w ten sposób do przyjazdu turystów, ale każdy narciarz zgodzi się, że zjazd na sztucznym śniegu to jednak nie to samo co piękny lodowiec. Czy więc konieczna jest podróż na narty samolotem? Zdecydowanie, to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić czas potrzebny na transport i przeznaczyć go w całości na oddawanie się ulubionej pasji, zimowemu szaleństwu.

alpine-832436_1280Prym wśród najlepszych stoków dla narciarzy wiodą stoki austriackie. Trudno się dziwić, Austria to kraj narciarzy, który ma do zaoferowania bogatą ofertę turystyczną, świetne zakwaterowania i doskonale przygotowane zjazdy narciarskie. Przykładem może być tutaj popularny Soelden, który jest swoistą oazą rozrywki nawet dla najbardziej wymagających turystów. Tyrolski ośrodek oferuje śnieg od października do maja, a prócz tego niesamowite atrakcje, które nie pozwolą nikomu się nudzić. Świetna infrastruktura, sieć kolejek, które łączą ze sobą trasy i łatwa komunikacja pozwala na bezproblemowe podróżowanie i nawigowanie w tym pięknym miasteczku. Same lodowce natomiast to jedne z największych terenów narciarskich w Austrii. Fani skoków z pewnością chętnie obejrzą zawody Pucharu Świata na tutejszej skoczni. Prócz atrakcji związanych bezpośrednio ze sportem i pięknem tego górskiego miasta, warto zwrócić uwagę na ciekawą i smaczną kuchnię. Wszechobecne restauracje serwują sycące, tradycyjne potrawy, pomagające się rozgrzać po całym dniu spędzonym w górach. Uroczy alpejski klimat i widoki, zachęcają do długich spacerów i skorzystania z ofert handlowych. Niewielkie sklepiki i salony usługowe stwarzają tutaj niepowtarzalny klimat ciepłego miasteczka.

Planując urlop warto rozważyć narty w Austrii. To świetna alternatywa również dla osób podróżujących z dziećmi. Dobrze przygotowane trasy i wykwalifikowani instruktorzy pomogą podszkolić technikę lub przekonać do nart nawet największego laika. Czarujące krajobrazy, od których nie można wręcz oderwać wzroku są obrazkiem niemal jak z pocztówki, który pozwoli przenieść się każdemu do tej pięknej, alpejskiej bajki. Wieczorem ulice miasteczka zapraszają na wspaniałe imprezy, pozwalające zrelaksować się i poznać nowych ludzi. Austria gościnnie i przyjaźnie wita każdego przybysza, warto więc wybrać w tym roku wycieczkę na lodowiec w tym pięknym kraju.

Więcej na primoris.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *