lawka-plantowa-030

Drobne czynniki poprawiające jakość życia w mieście

Planując małą architekturę miejską każdy projektant bierze pod uwagę zarówno estetyczne jak i pragmatyczne czynniki. I tak na przykład tworząc plan parku, czy ogrodu miejskiego nie sposób uwzględnić potrzeby tych mieszkańców, którzy posiadają psy i spacerują z nimi po wszelkich zielonych zakątkach miasta.

Nie ma nic gorszego, niż spacerując po parku z rodziną, dziećmi musieć uważać na psie ekskrementy oraz narażać się na nieprzyjemne ich zapachy. I tym sposobem pojemniki na odchody zwierzęce, z jednej strony ułatwiają sprzątanie właścicielom po ich pupilach, a z drugiej strony, wszyscy inni cieszą się niezabrudzonym i miło pachnącym parkiem. Tworzenie takich swoistych psich stacji, w których można zamieścić papierowe woreczki na psie odchody, powoduje, iż nie tylko w parkach ale i na chodnikach oraz skwerach psie odchody są coraz rzadszym problemem.
Dbając o aspekt estetyczny bardzo często można spotkać jako element dekoracji ogrodów, skwerów miejskich i terenów zielonych przepięknie zdobione donice betonowe. Donice takie pozwalają w atrakcyjny sposób urządzić miejską przestrzeń. Dzięki nim możemy wykreować miłe dla oka ciągi roślinności. A jak wiadomo, im piękniejsze miasto tym chętniej odwiedzane przez turystów. Ładnie zadbane miasto również staje bardziej atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów oraz biznesmenów szukających nowych lokalizacji dla swoich firm.
Kolejnym przykładem wykorzystania niepozornego, drobnego elementu architektury miejskiej aby usprawnić i upiększyć życie mieszkańcom wszelkich miast jest z całą pewnością wykorzystanie koszy, zarówno tych ulicznych jak i parkowych. Dzięki nim we wszystkich zakątkach miasta (na osiedlach, w parkach, chodnikach) można utrzymać porządek. Kosze parkowe na śmieci, są nie tylko pragmatycznym rozwiązaniem utrzymującym porządek ale również elementem wzbogacającym estetycznie nasze parki i ogrody miejskie.
Tak więc, planując przestrzeń miejską, projektant musi zadbać również o tak, wydawało by się błahe detale. Bo jak się okazuje one mają równie wielki wpływ na jakość życia wielu ludzi.

więcej na: http://www.konarch.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *