odpowiedni-rozmiar-i-zgrabne-poruszanie-sie-czyli-dobor-wlasciwych-szpilek

Odpowiedni rozmiar i zgrabne poruszanie się czyli dobór właściwych szpilek

Wysoki obcas w połączeniu z szykownym strojem, zawsze stanowi symbol kobiecej elegancji. Klasyczne szpilki to zdecydowanie must have każdej z pań. Mogą być modnym dodatkiem do stylizacji lub stanowić bazę dla całego setu.

Szpilki damskie już od dawna stanowią symbol klasy i nie znikają z kolekcji projektantów mody od lat. Obuwie to powinno zajmować zatem czołowe miejsce w garderobie. Nada się zarówno do pracy, na randkę jak i na specjalne okazje jak bankiet czy wesele. Wiadomo jednak, że wysoki, cienki obcas nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem. Warto skorzystać z kilku cennych wskazówek, aby uniknąć bolesnych otarć czy utraty równowagi.

Aby zgrabnie poruszać się w szpilkach, muszą one przede wszystkim dobrze leżeć na nodze. Jeśli czujemy dyskomfort już po przymierzeniu butów w sklepie, zdecydowanie powinny one tam pozostać. Znajomość rozmiaru nie zawsze okaże się wystarczającą wskazówką przy zakupie. Bardziej szczegółową informacją na temat wymiaru buta, będzie długość wkładki mierzona w centymetrach, podawana w sklepach internetowych.

Szpilki, zakrywające kostkę lub te z paskiem, często gwarantują większą stabilność. Platformy z kolei odciążają stopy, a ich większe rozmiary powodują lepszą przyczepność. Szerszy obcas eliminuje natomiast problem z utrzymaniem równowagi. Dużą wygodę zagwarantują natomiast koturny. Są równie modne jak obcasy i zapewniają komfort podczas każdego spaceru.

Poruszanie się w szpilkach nie musi być trudne i stresujące. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim należy rozpoczynać każdy krok od obcasa. Kiedy dotknie on podłoża, dodajemy stopę. Praktycznym ćwiczeniem będzie tutaj spacer po prostej linii. Łatwo ją znaleźć – wyznacza krawędzie płyt chodnikowych czy kafelek w domu. W przypadku schodzenia po schodach, warto korzystać z poręczy, nawet jeśli jesteśmy już mistrzyniami w chodzeniu w szpilkach.

Zakup szpilek powinien być przemyślany, aby obuwie dobrze pasowało. Nie warto na siłę szukać butów o wymyślnym fasonie, które pasują na stopę. Dobrze prezentują się także szpilki czarne, uniwersalne i na każdą okazję, które powinny znajdować się w dobrze zorganizowanej garderobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *