ogrody-oswiecim-3

Zakładanie ogrodów powierzmy fachowcom

ogrody-oswiecim-1Właściciele domków jednorodzinnych dysponują zwykle mniejszym lub większym terenem doskonale nadającym się na piękny ogród. Ale zaprojektowanie i utrzymanie ładnego ogrodu nie jest sprawą łatwą. Teoretycznie może zrobić to każdy, ale jeżeli chcemy, żeby nasz ogród wyglądał pięknie, wszystko ładnie kwitło to najlepiej nie robić tego samemu. Na szczęście na rynku jest wiele firm, które świadczą profesjonalne usługi ogrodnicze.

Fachowcy wiedzą gdzie i co można i należy zasadzić, żeby ogród cieszył oczy praktycznie cały rok. Wykonają dla nas projekt ogrodu, przygotują rysunki techniczne, wizualizacje komputerowe. Po zaakceptowaniu kosztorysu i projektu przystąpią do realizacji zlecenia. Zakładanie ogrodów najczęściej należy zacząć od niwelacji lub ewentualnie od odwodnienia terenu. Ponieważ firmy zajmujące się projektowaniem i zakładaniem ogrodów zwykle wykonują kompleksowe zlecenia to w przyszłości można także powierzyć im regularne koszenie trawnika, prace brukarskie, zlecić zrobienie systemu nawodnieniowego, oświetlenie i różne elementy małej architektury.

ogrody-oswiecim-2Architektura krajobrazu w ostatnim czasie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Na niektórych uczelniach inżynierskich uruchomione są kierunki architektury krajobrazu. Absolwenci uzyskują tytuł inżyniera krajobrazu, a zdobyta przez nich wiedza pozwala na pracę w jednostkach administracji rządowej i samorządowej, w wydziałach urbanistyki, architektury czy ochronie środowiska lub planowania i gospodarki przestrzennej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *