booklet-448251_1280

Logo – klucz do sukcesu

Logo jest to standardowy sposób identyfikacji marki, wyrażony graficznie bądź w formie wystylizowanego napisu. Ma ono tak ważne znaczenie, dlatego, że większość konsumentów jest wzrokowcami. O wiele łatwiej jest nam zapamiętać skoczną panterę czy krokodyla, niż sam napis. Projektowaniem logo zajmują się zarówno niezależni graficy komputerowi, jak i profesjonalne firmy, jak, np. drukarnia cyfrowa.

Logo powinno przyciągać wzrok na główne założenia firmy i jej cele. Należy także zwrócić uwagę na to, by forma szybko pozwalała zidentyfikować do kogo dane logo należy. Projektowanie loga warszawa zapewnia profesjonalne podejście ze strony grafików, którzy na pewno skupią się na tym projekcie i nie zrobią go na kolanie.
Kolejne rzeczy na które należy zwrócić uwagę to estetyka i odróżnienie się od konkurencji.
Załóżmy, że idąc ulicą widzisz dwie budki z burgerami i postanawiasz coś zjeść. Obydwie mają podobne ceny i burgery na sprzedaż, ale jedna jest niedbale pomalowana, a pan w okienku rozmawia przez telefon, za to drugi uśmiechnięty pyta Cię co podać. To oczywiste, że wybierzesz drugą budkę. Tak samo jest z logo, musi zachęcać i podkreślać profesjonalizm wykonania, co może dać druk cyfrowy Warszawa – bo jakość najlepiej świadczy o profesjonalizmie.
Kolejną ważną sprawą jest przejrzystość i adekwatność loga. Wróćmy do wcześniejszej sytuacji. Znów idziesz ulicą i znów widzisz dwie budki, które tym razem mają podobny wygląd, obydwie wyglądają estetyczne, a panowie, którzy sprzedają burgery są przyjaźni. Co je odróżnia? Oferta. Na tablicy jednej jest podane menu w prosty, przejrzysty sposób, przedstawia co możesz połączyć ze sobą i za jaką cenę.

Druga ma tylko ulotki z dziwnie brzmiącymi nazwami, a jeśli chcesz wiedzieć coś więcej musisz spytać sprzedawcy. Która tym razem zyska klienta? Większą szanse ma pierwsza. Zazwyczaj spieszymy się i potrzebujemy czytelnych informacji. Tak samo jest z logiem, profesjonalne, nawiązujące do branży firmy pozwala na szybkie wzrokowe zapoznanie się z kategorią usług, które sprzedajemy i zachęca odbiorcę do zapoznania się z resztą. Bo jeśli logo jest przejrzyste i interesujące, to może strona internetowa i oferta też będą?
Z tymi wszystkimi punktami wiąże się jakość. Jak już wcześniej wspomniałam, jakość świadczy o nas najlepiej.

Kiedy mamy do wyboru druk cyfrowy Warszawa, który daje nam możliwość szybszego drukowania, wyboru różnego podłoża i gramatur, a przy okazji jest to oszczędniejszy sposób, bo nie jest konieczne przygotowanie formy drukowej, a zmiany mogą zostać o wiele łatwiej wprowadzone, albo poproszenie indywidualnego projektanta bez doinwestowanego sprzętu, pytanie idzie o to jak poważnie traktujemy swoją firmę.

Oczywiście dla każdego jest nisza na rynku i zarówno freelancerzy, jak i duże firmy powinny móc znaleźć klientów. Różnica jest w tym jak dużą działalność prowadzimy i jak ważny dla nas jest wizerunek firmy. Inaczej postąpi właściciel firmy, która ma siedzibę główną i trzy filie, a inaczej właściciel małej restauracji. Projektowanie loga  jest opcją dla profesjonalistów, nie zależnie jaką formę działalności prowadzą.

Więcej na temat identyfikacji wizualnej – http://www.copygeneral.pl/identyfikacja-wizualna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *