7ebfeb8287966882de6f43764147e31b

Rolety i żaluzje

Lato to pora roku, na którą większość ludzi czeka z utęsknieniem. Ciepło i słońce wprawiają ich w dobry nastrój i pozwalają na wiele ciekawych aktywności na świeżym powietrzu. Są jednak tacy, których upały zdecydowanie męczą i chcieliby oni, by taka aura jak najszybciej przeminęła.

Upały nie są bowiem czymś wybitnie zdrowym. Można się mocno spiec, a w skrajnych wypadkach dostać nawet udaru. Wysokie temperatury są także mocno męczące i sprawiają, że część ludzi czuje się dosłownie jak wyżęta z energii. Takie osoby zdecydowanie wolą przeczekać letnią porę w domu (a przynajmniej szczególnie słoneczne dni). Nawet w domu jednak słońce potrafi dać się we znaki.

7712982_orig-960x450_cDużą rolę spełnia tu ukierunkowanie okien. Najgorsze jest to na wschód, gdyż świecące od samego rana słońce jest w stanie nagrzać mieszkanie tak mocno, że wysoka temperatura w nim nie puści aż do wieczora. Wietrzenie w takiej sytuacji naturalnie nic nie da, skoro za oknem upał. Okna skierowane na południe czy zachód sprawią, że jest tylko trochę lepiej, dają jednak trochę wytchnienia. Przed świecącymi z ogromną mocą letnimi promieniami słonecznymi można się jednak skutecznie bronić.

Wystarczy zainstalować na oknach odpowiednią ochronę, a opcji takich jest w bród. Mogą to być przykładowo rolety solarne, mogą być to rolety zaciemniające i w końcu, co jest chyba najlepszą opcją ze wszystkich, zewnętrzne żaluzje elektryczne. Skutecznie obniżą one temperaturę w naszym domu o kilka stopni i sprawią, że lato stanie się znośne, a nasze samopoczucie poprawi się.

Artykuł powstał przy współpracy:

dodatki-velset

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *