psychoterapia2

Jak wybrać psychologa?

Jak wiadomo czasem zdarza się tak, że potrzebujemy pomocy psychologa. Oczywiście bardzo wiele osób unika takich wizyt, twierdząc, że osoba taka nie jest w stanie im pomóc. Warto jednak zauważyć, że psycholog jest osobą, która pomaga nam spojrzeć na świat bardziej optymistycznie.

W ten sposób jest w stanie znacznie nam pomóc – nie warto jednak wybierać pierwszego, lepszego psychologa. Jak wiadomo znalezienie psychologa nie jest niczym trudnym. Wystarczy tak naprawdę wpisać w wyszukiwarce internetowej „psychoterapia w Krakowie” czy „dobry psycholog w Krakowie” i z pewnością wyskoczy nam bardzo wiele wyników wyszukiwania. Oprócz tego często w gazetach widzimy ogłoszenia typu „psychoterapeuta w Krakowie”. Nie warto jednak decydować się na współpracę z pierwszą, lepszą osobą jaką znajdziemy w ogłoszeniu.

psycholog4

Przede wszystkim warto poczytać opinie w internecie na temat konkretnego psychologa – im więcej pozytywnych opinii, tym większe prawdopodobieństwo tego, że osoba taka jest naprawdę dobra w tym co robi. Jeżeli jednak przeważają negatywne pinie na temat takiego psychologa, to nie warto korzystać z jego usług. Przy wyborze psychologa powinniśmy również patrzeć na jego doświadczenie. Warto wiedzieć o tym, że im bardziej doświadczony jest psycholog w swojej pracy, tym lepiej ją wykonuje. Wiąże się to z faktem, że na studiach takie osoby uczą się w większości teorii a nie praktyki. Potem ciężko jest im się odnaleźć już w normalnej pracy. Jeżeli więc mamy poważne problemy psychiczne, to warto wybrać się do psychologa z dłuższym stażem pracy. Oprócz tego warto popytać znajomych, którzy musieli korzystać z takich usług.

psychoterapia1

Z pewnością osoby nam bliskie doradzą nam o wiele lepiej – niż obcy ludzie. Warto również ocenić to jak nam się rozmawia z takim psychologiem. Osobie tej będziemy musieli powiedzieć o najgorszych tajemnicach. Dlatego też bardzo ważne jest to, aby nam się dobrze z taką osobą rozmawiało. To tak naprawdę możemy ocenić na wstępnej wizycie. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to bardzo ważne.

Artykuł powstał przy współpracy z

salvate logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *