kissing-couple-1209043_1280

Obuwie damskie

Każda z nas chce być elegancka i stylowa, ale równocześnie pragnie zachować odrobinę komfortu i wygody. Najgorzej sytuacja wygląda w kwestii obuwia. Szpilki pięknie wyglądają na kobiecej nodze, sylwetka staje się lżejsza, jednak nie są to buty, w których można przechodzić kilkanaście godzin dziennie czy podbiec w razie potrzeby. W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się buty baleriny.

Czyli płaskie, wygodne obuwie, które może być eleganckie i można je świetnie dopasować do wybranej kreacji. Baleriny damskie pozwalają na osiągnięcie komfortu, a równocześnie są na tyle szykowne, że sprawdzają się prawie w każdej instytucji wymagającej od pracowników odpowiedniego stroju.

Jeżeli jednak buty baleriny nie wchodzą w grę, bo pracodawca ma inne oczekiwania, można spróbować założyć czółenka na niewysokim i stabilnym obcasie. Są one bardziej eleganckie niż balerinki, a równocześnie dają stopom podparcie i tym samym nieco wygody. Czółenka można łatwo zestawiać z ubraniami w różnych stylach, sprawdzą się świetnie i do kostiumu, i do spodni. Jeśli wydają się nieco nudne czy zachowawcze, można poeksperymentować z kolorami czy fasonami, pamiętając o tym, by zwracać uwagę na porządne wyprofilowanie podeszwy i stabilny obcas.
Oczywiście nie tylko od nas zależy, jakie buty wybierzemy. Czasem najwygodniejsze na świecie baleriny damskie nie wchodzą w grę, ponieważ pracodawca sobie tego nie życzy. Dotyczy to bardzo sformalizowanych zawodów. Wówczas trzeba zacisnąć zęby i albo wynegocjować czółenka, albo cierpieć w szpilkach. Warto wtedy skorzystać z poduszeczek pod palce i plastrów ochronnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *